Şan

SES SAĞLIĞI VE FONKSİYONEL SES EĞİTİMİ

Ses insanlar arasında iletişim sağlayan en önemli araçtır. Bu açıdan sesin öncelikle sağlıklı bir yapıya sahip olması gerekir. İnsan sesi çok çabuk bozuluveren bir yapıya sahiptir. Doğru bir pedagojik yaklaşımla ses üzerinde oluşabilecek her türlü sorunun önüne geçilebilir ve ses sağlıklı bir şekilde gelişir. Doğru ses eğitimi almış bir kişi sesini rahatlıkla her alanda kullanabilir, müzikal olarak istediği tarzı icra edebilir.

SES EĞİTİMİ BİRDİR, STİL FARKLIDIR.

Sesini etkin kullanmak zorunda kalan tüm profesyonellere (ses sanatçısı, tiyatro oyuncusu, öğretmen, politikacı, bankacı, sekreter vb.) sağlıklı ve güçlü bir ses gerekir. Bu da ancak ses eğitimi alarak gerçekleşir.

Sanart Kültür ve Sanat Merkezi’nde Opera Solist Sanatçısı ve Şan Pedagogu Aşkın Metiner tarafından uygulanmakta olan "FONKSİYONEL SES EĞİTİMİ" programı ile oluşabilecek ses sorunları (nodül, yanlış kullanıma bağlı ses kayıpları vb.) engellenmekte, yine ses telleri üzerinde oluşmuş olan nodül sorunlarını da gidermektedir.

Şan eğitimimiz birebir çalışma şeklinde yapılmakta, her teknik düzeyden amatör ya da profesyoneller derslerimize katılabilmektedir.  

"Sanatın herhangi bir koluyla uğraşmak insanları daha da yüceltir. Sanatla uğraşan insanlar hem kendi duygu dünyalarını geliştirecekler hem de onları beğeniyle izleyenler arasında hoş bir duygu iletişimi sağlayacaklardır."
Aşkın Metiner / Opera Sanatçısı, Ses Eğitmeni

 Ön kayıt için tıklayınız

 
Çocuk koroları sosyal yapıları itibari ile bireye; kendine güvenme, kendini etkin kılma, kaliteli zaman geçirme, zamanı iyi değerlendirme, programlı yaşama bilincine ulaşma, birlikte iş yapabilme, çok boyutlu düşünebilme, örgütlenme, bir yönetim etrafında düşünceleri oluşturma ve paylaşma, duygulu ve duyarlı olma,

Sakin şehir – Cittaslow’un ülkemizdeki başkenti olarak bilinen İzmir’in Seferihisar ilçesi 16 – 19 Ağustos tarihleri arasında muhteşem bir etkinliğe ev sahipliği yapacak. Seferihisar’ın şirin mahallesi Sığacık’ta

Genç gitar ustası Ayşegül Koca 13 - 15 Nisan 2017 tarihlerinde Sanart Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenecek olan atölye çalışması ile İzmir' li müzik severlerle buluşacak. Sanatçının atölye programı 13 Nisan 2017 Perşembe günü saat 12 00 de bireysel çalışmalar ile başlayacak ve 15 Nisan 2017 akşamı sona erecektir. Klasik gitarın genç yeteneklerinden Ayşegül Koca, yurt içi ve yurt dışında pek çok yarışmada birincilik ödüllerinin sahibi olmuş

Arjantin' li gitar ustası Ricardo Moyano 21 - 22 Ocak 2017 tarihlerinde Sanart Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenecek olan atölye çalışması ile İzmir' li müzik severlerle buluşacak.

Usta keman sanatçısı ve eğitmen Tolga Akın, Sanart Kültür ve Sanat Merkezi'nde amatör ve profesyonel müzisyenlere yönelik olarak keman dersi programına başlamıştır.

İzmir Kültür Sanat ve Spor Yaz Kampı bu yıl, 21 Haziran - 30 Haziran 2018 tarihleri arasında, Seferihisar Club Resort Atlantis'te yapılacaktır.

Sanart Kültür ve Sanat Merkezi’nde Yaratıcı Drama çalışmaları başlıyor! Yaratıcı Drama çalışmalarında hedefimiz, çocuğun her alanda gelişimine katkı sağlamak ve gelişimini desteklemektir. Bilindiği üzere Yaratıcı Drama,

Sanart Kültür ve Sanat Merkezi’nde Opera Solist Sanatçısı ve Şan Pedagogu Aşkın Metiner tarafından uygulanmakta olan "FONKSİYONEL SES EĞİTİMİ" programı başlıyor! Ses sağlığının çok önemli olduğuna dikkat çeken Aşkın Metiner;

Nota ve tab bölümümüz yenilendi. Sitemize üye olarak, sizler için seçtiğimiz nota ve tab'lara ulaşabilirsiniz.


 
Kullanıcı Adı :
Şifre :