İZMİR KÜLTÜR SANAT VE SPOR YAZ KAMPI

İlki 2003 yılında gerçekleştirilmeye başlanan İzmir Kültür Sanat ve Spor Yaz Kampı’nın amacı; ilköğretim ve lise öğrencilerinin eğitici ve zevkli bir eğitim süreci geçirmelerini sağlamaktır. Kamp süresince öğrencilerin sosyal yönleri gelişmekte, sanatsal ve sportif alanlardaki yeteneklerini keşfetmeleri sağlanmaktadır. Bu doğrultuda branşlarında uzman eğitimcilerle çeşitli aktiviteler düzenlenmektedir.

Okullarda verilen akademik eğitimi desteklemesi ve öğrencilerin sosyal gelişimine katkıda bulunması amacıyla, “SANART Eğitim Takımı”, katılımcılara öz güven aşılamaya yönelik bir anlayışla, sistemli bir “kişisel gelişim” programı uygulamaktadır.

Sanart Kültür ve Sanat Merkezi; katılımcıların kültür, sanat ve spor alanlarında en doğru noktalara ulaştırılmaları ve kendi yetenek ve ilgi alanlarını keşfederek gelecekleri ile ilgili yeni ufuklar kazanmalarını sağlamak amacındadır. Merkez bu sorumluluğun bilincinde olarak uzman kadrosu ile kampa katılan çocuklara ve gençlere en doğru eğitimi verme çabası içerisindedir.

Organizasyon, kamp merkezi olarak her zaman doğa ile iç içe, güvenli, konforlu ve ekolojik anlamda kirlenmemiş yöreleri ve tesisleri tercih etmektedir. Türkiye’de bir ilk olarak, kültür sanat ve spor dallarındaki etkinliklerin bir arada ve birbirleri ile etkileşim içerisinde gerçekleştirilen bu organizasyonun, çocukların ve gençlerin ruhsal, bedensel, zihinsel ve sosyal alanlarındaki gelişimlerine sağladığı faydalar tartışmasızdır.

Sanart Kültür ve Sanat Merkezi, kültürel ve sanatsal konularda çalışmalarını sürdürürken, çağdaş ve ilerici sanat anlayışı ile katılımcıların önünde yeni ufuklar açmak, onlara farklı ve çeşitli bakış açıları kazandırmak istemektedir.

10 gün sürecek olan kampta katılımcılar, konularında uzman sanatçı ve eğitmenler ile ilgi alanlarına göre belirledikleri atölye çalışmalarına katılacaklar ve “eğlenerek öğreneceklerdir”.

İzmir Kültür Sanat ve Spor Yaz Kampı bu yıl, 21 HAZİRAN – 30 HAZİRAN 2018 tarihleri arasında, SEFERİHİSAR - CLUB RESORT ATLANTİS'te yapılacaktır.  

Katılımcılar başvuruları sırasında ilgi alanlarına göre katılmak istedikleri atölyeleri belirleyerek kamp içerisindeki çalışma programlarını oluşturacaklardır. Uzman eğitimciler, çalışma programlarını belirlerken katılımcılara rehberlik edecekler, ilgi alanlarını en doğru noktalarda yakalamalarına yardımcı olacaklardır.

Tüm kamp boyunca sadece eğitim değil, atölye saatleri dışında da farklı etkinlikler, yarışmalar ve oyunlar da planlanmış olup katılımcılar eğlence dolu zamanlar geçireceklerdir. Ayrıca kampa katılan gençleri ve çocukları sürpriz hediyeler de beklemektedir.

İzmir Kültür Sanat ve Spor Yaz Kampı’na Seferihisar ve çevresinde yaşayan öğrencilerin “konaklamasız” katılımı da mümkündür.

Kamp periyodunun sonunda katılımcılar, üretimlerini gösteri, sergi ve konser ile velilerin de davetli olduğu gecede sunacaklardır.

Önceki yıllarda Ege Çağdaş Eğitim Vakfı, Konak Belediyesi, Sivaslı Belediyesi ve Eski Foça Belediyelerinin değerli katkıları ile başarılı fakat kampa katılma imkanına sahip olmayan ilk ve orta öğretim öğrencilerine burslar sağlanmıştır.

İlk kamptan itibaren DO RE Müzik, eğitimin eksiksiz ve kaliteli şekilde verilmesi için gerek duyulan piyano, perküsyon setleri ve diğer enstrüman ihtiyaçlarını karşılamış ve bu yıl da değerli katkıları ile kampa destek vermeye devam etmektedir.

9 – 17 yaş grubu geçler ve çocukların ağırlanacağı kampta yapılacak olan atölyeler aşağıda belirtilmiştir.

ATÖLYE KONULARI

 

·         KLASİK GİTAR

·         LATİN GİTAR

·         ELEKTRO GİTAR

·         BAS GİTAR

·         PİYANO

·         KEMAN

·         VİYOLA

·         VİYOLONSEL

·         PERKÜSYON

·         KORO

·         YARATICI DRAMA

·         FOTOĞRAF

·         SATRANÇ

·         HEYKEL

·         RESİM

·         BİLGİSAYAR ATÖLYESİ

·         EĞLENCELİ BİLİM

·         DANS

·         HALK OYUNLARI

·         SPOR

Aşağıdaki linklerden, önceki kamplarımızda TRT Televizyonu ve Kanal 35 tarafından çekimleri yapılmış olan televizyon programlarını ve kamplarımızdan görüntüleri izleyebilirsiniz.

 

 

 
Çocuk koroları sosyal yapıları itibari ile bireye; kendine güvenme, kendini etkin kılma, kaliteli zaman geçirme, zamanı iyi değerlendirme, programlı yaşama bilincine ulaşma, birlikte iş yapabilme, çok boyutlu düşünebilme, örgütlenme, bir yönetim etrafında düşünceleri oluşturma ve paylaşma, duygulu ve duyarlı olma,

Sakin şehir – Cittaslow’un ülkemizdeki başkenti olarak bilinen İzmir’in Seferihisar ilçesi 16 – 19 Ağustos tarihleri arasında muhteşem bir etkinliğe ev sahipliği yapacak. Seferihisar’ın şirin mahallesi Sığacık’ta

Genç gitar ustası Ayşegül Koca 13 - 15 Nisan 2017 tarihlerinde Sanart Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenecek olan atölye çalışması ile İzmir' li müzik severlerle buluşacak. Sanatçının atölye programı 13 Nisan 2017 Perşembe günü saat 12 00 de bireysel çalışmalar ile başlayacak ve 15 Nisan 2017 akşamı sona erecektir. Klasik gitarın genç yeteneklerinden Ayşegül Koca, yurt içi ve yurt dışında pek çok yarışmada birincilik ödüllerinin sahibi olmuş

Arjantin' li gitar ustası Ricardo Moyano 21 - 22 Ocak 2017 tarihlerinde Sanart Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenecek olan atölye çalışması ile İzmir' li müzik severlerle buluşacak.

Usta keman sanatçısı ve eğitmen Tolga Akın, Sanart Kültür ve Sanat Merkezi'nde amatör ve profesyonel müzisyenlere yönelik olarak keman dersi programına başlamıştır.

İzmir Kültür Sanat ve Spor Yaz Kampı bu yıl, 21 Haziran - 30 Haziran 2018 tarihleri arasında, Seferihisar Club Resort Atlantis'te yapılacaktır.

Sanart Kültür ve Sanat Merkezi’nde Yaratıcı Drama çalışmaları başlıyor! Yaratıcı Drama çalışmalarında hedefimiz, çocuğun her alanda gelişimine katkı sağlamak ve gelişimini desteklemektir. Bilindiği üzere Yaratıcı Drama,

Sanart Kültür ve Sanat Merkezi’nde Opera Solist Sanatçısı ve Şan Pedagogu Aşkın Metiner tarafından uygulanmakta olan "FONKSİYONEL SES EĞİTİMİ" programı başlıyor! Ses sağlığının çok önemli olduğuna dikkat çeken Aşkın Metiner;

Nota ve tab bölümümüz yenilendi. Sitemize üye olarak, sizler için seçtiğimiz nota ve tab'lara ulaşabilirsiniz.


 
Kullanıcı Adı :
Şifre :